Boj o Artefakt

Při Egyptských vykopávkách je nalezen podivný artefakt; Britové trochu zaspí ohledně jeho převozu do bezpečnější části impéria, a tak se v průběhu druhé světové války v poslední chvíli evakuuje před postupující Německou armádou.

Pravidla

Hra je principielně kámen-nůžky-papír, ovšem s více stranami. Hraje se na dva týmy. Každý tým dostane jeden balíček kartiček-rolí na kolo (vydává vedoucí). Dítě může mít jednu kartičku a má ji, dokud neskončí kolo, nebo dítě nepřijde o všechny životy.
Papírek představuje roli a obsahuje jména rolí, které “zabíjí”. Při setkání dvou dětí (fyzickým kontaktem, ale ne příliš akčně) dochází k vyhodnocení. Děti si ukáží kartičky, zhodnotí se, kdo zabíjí koho a dítě, které je “zabité” si utrhne jeden roh papírku. Pak se děti rozejdou několik metrů od sebe (a nemohou na sebe tedy hned zaútočit). Dítě má tedy čtyři životy (rohy papírku). Zcela zabité dítě se přesunuje do základny, kde si může vzít další roli, pokud na něj ještě nějaká zbyla.
Cílem hry je, aby se záškodník dostal do nepřátelské základny. Tím z8škodník ztrácí život (a musí se vzdálit mimo dohled základny) a jeho tým získává bod.

Jedno kolo trvá přibližně dvacet minut.

Role

* Tank (3x): zabíjí Kulometčíka, Pěšáka, Odstřelovače, Záškodníka
* Kulometčík (4x): zabíjí Pěšáka, Odstřelovače, Raketometčíka, Záškodníka
* Pěšák (5x): zabíjí Raketometčíka, Záškodníka
* Odstřelovač (5x): zabíjí Pěšáka, Záškodníka
* Záškodník (3x): infiltruje cizí základnu

Výsledky

* Bílí: 13.5 trestných bodů
* Barevní: 10.5 trestných bodů
Vyhrál tedy tým barevných. Bude mít výkon hráčů vliv na budoucí rozdělení do týmů? Nechme se překvapit!